FOKUS BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.


FOKUS 1989 yılında kurulmuştur. FOKUS'un kuruluş amacı sadece yazıcı satış ve destek hizmetleri vermektir. Bu amaç en iyi şekilde FOKUS'un sloganında anlatılmaktadır;

"WE FOCUS ON PRINTERS"

FOKUS 1989 yılında PRINTRONIX Satır Yazıcılarının / Line Printers, Lazer Yazıcılarının ve Nokta Vuruşlu Yazıcılarının Türkiye yetkili distribütörü olmuştur. Firmamız daha sonra endüstriyel Termal Barkod (Etiket - RFID) Yazıcıları üreten TSC PRINTRONIX AUTO ID firmasının yetkili distribürtörü olmuştur.

1990 yılında ise sadece IBM AS/400 ve diğer büyük IBM sistemler için yazıcı üreten INTERFACE SYSTEMS firmasının Türkiye tek yetkili distribütörlüğünü üstlenmiştir.

Zaman içindeki çok başarılı çalışmalarıyla Türkiye hızlı yazıcı pazarında lider konumuna gelen FOKUS Bilgisayar, 1996 yılında da dünyanın en büyük bilgisayar kuruluşu olan IBM firmasının yazıcı çözüm ortağı olmuştur. Türkiye'de satılan RICOH | IBM yazıcılarını firmamız ithal edip dağıtımını yapmıştır.

Geçmiş yıllarda IBM yazıcı bölümündeki hisselerinin bir kısmını Ricoh firmasına satmış ve RICOH | IBM ortaklığı ile INFOPRINT SOLUTIONS COMPANY kurulmuştur. FOKUS bu firmanın Türkiye distribütörü olup yazıcıların dağıtımını yapmıştır.

FOKUS Bilgisayar, 2012 yılında Nokta Vuruşlu, Flatbed (Passbook) ve Mobil yazıcılar üreten TALLY DASCOM Firmasının Türkiye distribütörü olmuştur.

Yine 2012 yılında Nokta Vuruşlu ve Flatbed (Passbook) yazıcılar üreten COMPUPRINT Firmasının Türkiye distribütörü olmuştur.

Siz değerli müşterilerimize en iyi çözümlari sunabilmek için FOKUS Bilgisayar 2012 yılında hızlı çok fonksiyonlu Cutsheet Lazer Yazıcı ve Sürekli Form Lazer Yazıcı ( Continuous Form Laser Printer) üreticisi olan MICROPLEX Firmasının da Türkiye distribütörü olmuştur.

Firmamız 2016 yılında yetkili bayi olarak OKI yazıcılarının satışına , kiralanmasına ve teknik servis hizmetinin verilmesine başlamıştır.

Firmamız 2019 yılında sürekli form lazer yazıcı üreticisi olan PSI Laser firmasının Türkiye distribütörü olmuştur

Halen Edirne'den Kars'a kadar Türk Telekom, Merkez Bankası, Citibank, Akbank, Takasbank, Garanti Bankası, Tedaş, Yaysat, Beymen, Borusan Oto, Şise Cam,Anadolu Sigorta, ODTU, Sabancı Üniversitesi, Coca Cola,Eczacıbaşı, Ford Otosan, Hilton, Yaysat, Turkuvaz dağıtım, Metro, Bauhaus, Carrefour, Diasa, Teknosa, Vestel, Mercedes, Honda, Unilever,THY gibi Türkiye'de 1,500'in üzerinde resmi ve özel kuruluşun yazıcı ihtiyaçları firmamız tarafından karşılanmakta ve her türlü bakım-onarım hizmetleri tarafımızdan verilmektedir.

FOKUS yıllardır titizlikle sürdürdüğü çalışmaları sonucunda distribütörü olduğu PRINTRONIX ve IBM firmasından çeşitli başarı ödülleri almıştır.

FOKUS ; siz değerli müşterilerimizin her türlü yazıcı ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaya hazırdır.


Ödüller ve Resimler

Fokus 2010, 2012, 2018, 2019, 2021 ve 2022 yıllarında “Platinum Partner “ ödülleri almıştır

Printronix’in Hollanda Nijmegen'deki yeni destek merkezi açılışına Genel Müdürümüz Ayhan Karaca da katılmıştır


Sayfa Başı
×

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız . Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz.